Puan Ver
1
Puan Ver

Siyanürün uzayda bulutları olduğunu biliyoruz. Uzayda varsa dünya'da da var mıdır?

Peki nasıl oluyorda biz bunlardan etkilenmiyoruz? Çözünüyor mu parçalanıyor mu nooluyor siyanüre?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Siyanürün her çeşidinin zehirli olmadığını belirterek yazıya başlamak isterim.Siyanür 28 santigrat derecede kaynar ve dünyamızda da gaz haldedir.Sigara dumanında bol miktarda siyanür bulunur ve insanlarda siyanürden etkilenir. Dünya şartlarında da siyanür zehirlenmesi geçirilebilir.Siyanür vücudumuza girdiğinde hemoglobine KALICI olarak bağlanarak insana zarar verir ve oksijen akımını engelleyerek kanda oksijen olmasına rağmen boğarak öldürür.Daha ayrıntılı bilgi için kaynağa bakabilirsin.

Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. Siyanür Siyanür hakkında bilgi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayvanla gerçek insan arasındaki kayıp halka muhtemelen biziz.”
Konrad Lorenz
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder