Puan Ver
0
Puan Ver

Şeker neden insanı susatır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Merhabalar.

Şeker, kan ile birlikte vücudumuzda çok hızlı bir biçimde dolaşıma girdiğinden bir dengesizliğe sebep olur. Hücrelerimiz var olan bu dengesizliği gidermek amacıyla adeta kendilerini feda ederek ihtiyaç duydukları suyu dışarıya aktarırlar. Bu da döngüsel bir duruma sebep olur. Hücrelerimiz tekrar suya ihtiyaç duydukları için bu durumu beynimize (hipotalamus) iletirler, dolayısıyla bizler de belirgin bir susuzluk hissine kapılırız.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir aptal beni kendi mantığıyla ikna etmeye çalışır; bir bilge ise kendi mantığımla...”
Robert T. Oliver
Geri Bildirim Gönder