Puan Ver
6
Puan Ver

Sadece makale okumak için ingilizce öğrenmek istiyorum ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim?

Bir dil öğrenme programı veya sitesi mi mantıklı böyle düşünüyorsanız bu hangisi veya makaleleri ingilizce olarak okuyup kelimelere tek tek bakmak mı mantıklı veya başka bir şey mi ne yapmalıyım günlük 30 dk vaktim var yavaşta olsa bir makalede anlatılanı anlamaya başlamam kaç ay veya yılımı alır

2
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip (2)
2 Cevap

İngilizceyi öğrenebilmeniz için nasıl bir yol izleyeceğinizi kaynakta ki makalede görebilirsiniz. Adım adım seviyenize göre kelime haznenizi nasıl geliştireceğinizden tutun, basit bilim sitelerine çeşitli linkleri de bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Teşekkür
2

Kaynaklar

  1. Evrim ağacı

İngilizce veya herhangi bir dili kolay şekilde öğrenmenin 2 adet yolu vardır.Bu yollar insanın alışık olduğu duruma göre değişir:

-Bir Gramer kitabı almak

-Bir öğretmeni dinlemek

İnsanlar ya bir gramer kitabı alır ya da bir öğretmenden öğrenir.Bu insanın alışkanlığına göre değişir.

Sen de bu 2 yoldan birini seçebilirsin

Ve diğer söyliyeceğim şey ise İngilizce'de en öok kullanılan 500 kelimeyi öğrenmen

Teşekkür
0

Kaynaklar

  1. sdqdqw
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Doğayı olduğu gibi kabullenmeliyiz: Absürt!”
Richard Feynman
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder