Puan Ver
0
Puan Ver

Rebound fenomeni, vücudun belli bir şeye tepkisinin 20 dakikada değişmesi, tersine dönmesinin evrimle/adaptasyonla ilgisi nedir/ var mıdır? Ya da mekanizması nasıl çalışmaktadır?

Hemşirelik fakültesi öğrencisiyim. Merak ettiğim bir şey var: rebound fenomeni. Örneğin sıcak-soğuk uygulamalarda 20 dakikadan sonra uygulamanın etkisi tersine dönüyor. Bu bazı farmakolojik uygulamalarda da karşımıza çıkıyor. Farkettiğim sayı hep 20 dakika. Bu sürenin 20 dakika olmasının bir anlamı var mı bu aklımı kurcalıyor. Teşekkürler

0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar, özgür olduklarını ispatlamak için zincirlerini tıngırdatırlar.”
Anonim
Geri Bildirim Gönder