Puan Ver
1
Puan Ver

Objektif olmayan insanın bilimsel veriye, din e, felsefeye vs bakışında taraflasma, manipüle etme sorunları kaçınılmazdır. Böyle birinin çıkarımını?

Denetleyebilecegi bir yöntem var mıdır. Bir çok din bilim konusunda sorun net. Taraflasma kutuplaşma kapalılık vs.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Merhaba, dinler maalesef tartışmaya açık değildir. Çünkü ne kadar bazı dinlerde sorgulayıp öyle inanın dense de özünde onlara karşı gelmenizi istemezler, söylediklerinin yanlış olduğunu bilimsel olarak kanıtlarsanız karşı çıkarlar.Dinler koşulsuz şartsız inanmamızı ister, aksi taktirde bize tehditler savurur,manipülasyon ve kapalılık onların tek çaresi, senin verdiğin kanıtı görmezden gelip seni başka yöne çekmek ve söylediklerini yalanlamak isterler bunu yapmazsalar dinlerinin yanlışlarını onlara gösteririz.Sen sen ol yobazlarla tartışma sadece objektiflik ihtimali olan mantıklı insanlarla bunları konuş onlar anlayacaktır ama yobazlar asla kabul etmeyecekler.

Teşekkür
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hangi sihirli numara bizi zeki yapmaktadır? İşin sihri, içerisinde hiçbir sihrin bulunmuyor olmasındandır. Zekamızın gücü, doğadaki müthiş çeşitlilikten kaynaklanır. Tek ve kusursuz bir prensipten değil.”
Marvin Minsky
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder