Puan Ver
1
Puan Ver

Nereden başlamalıyım?

Evrenin oluşumu, big bang teorisi gibi konuları araştırmak istiyorum. Hangi kitapları okumamı önerirsiniz?

2
Anonim 1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Evrenin Kısa Tarihi - Joseph Silk

Zamanın Kısa Tarihi - Stephen Hawking

Kozmos - Carl Sagan

Büyük Tasarım - Stephen Hawking

Şahsi olarak, araştırmaya başlamadan önce, hayata bakışın değişmesi gerekir. Şu ana kadar araştırmamış olmaya neden olan bakış açısı değişmeden, sadece bilgiyle değişim zor olacağı için, alınacak bilgiye hazır hale gelmek de bir sorumluluktur.

Bunun için de öncelikle Holografik Evren, Güce Karşı Kuvvet gibi hayata bakışı değiştirecek temel kitapların anlaşılmış olması gerek. Okunmuş değil. Anlaşılmış olması gerek.

Favorilerime Ekle
1

Dostum bence Temel Kuramsal Fizik konularına biraz gözatıp istediğin yerden başlamalısın çünkü astronomi çok geniş çaplı ve ilgi çeken bir dal. Tabi ki belli bir sıralama ile başlaman anlamana daha çok yardımcı olur fakat biraz daha içine girince anlayacaksın birşey öğrendikçe dahada bilgi açlığı çekiyorsun olay biraz daha içinden çıkılmaz hale gelince sıralamanın pek bir önemi kalmamış olacak sadece okuduğun kaynakların güvenilir olduğuna emin olman yeter zamanla kendini tamamen içinde bulacaksın.Hayatta eğlenmeye ve öğrenmeye değer birşeyler arıyorsan kesinlikle astronomi ile birlikte bolca kuantum fiziği okumanıda tavsiye ederim o zaman herşey kafanda çok daha net oturacak.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eleştirel düşünce bir angaryadır. Doğuştan veya kolay kolay gelmez. Bu emeğin meyveleri genç zihinlere tattırılmazsa, onlar da hiçbir zaman bu meyveleri hasat etmeyeceklerdir. Her çocuk atomun şaşırtıcılığı ile donatılmalıdır, sihrin esareti ile değil.”
Perry DeAngelis
Geri Bildirim Gönder