Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden yüksek bir yerden bakınca atlama isteği duyarız?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bu aslında aşırı heyecan dan meydana gelen bir durumdur. İnsan yüksek bir yerden bakınca adranelin hormonu salgılar. Bu nedenle başı döner ve kalp atışları hızlanır.

Çok fazla adranelin hormonu salgılandığın da beynimiz kendi kendimize "Sakın aşağı düşme" diye sürekli kendini uyarır. Vücudumuz da salgılanan adranelin hormonu sayesinde de beynimizin kendini uyarmasını bir tehtid olarak algılarız. Bu tehtid hissini yaşamak ta zor olduğundan arada sırada aşağı atlayıp her şeyi bitirmek istiyebiliyor beynimiz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayatta, karmaşık her problem için açık, basit ve bir o kadar da hatalı bir yanıt vardır.”
H. L. Mencken
Geri Bildirim Gönder