Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Neden siyasetçileri yapay zekayla değiştirmiyoruz? Seçime katılım oranlarının düşüyor olması bir fırsat yaratabilir mi?

Toplumlarımızı tehlikeye atıp kendi gurubunu öne çıkarmayı amaç edinen yönetici guruplaryerine neden yapay zekayı seçmiyoruzgünümüzde azalan kaynaklar eğitimsiz yöneticiler tüketime harcadığımız kaynaklar ile insanlığı yetecek bilimselveuzay çalışmalarına ayırdığımız kaynakların farkı ortadayken değişim için extremum olaylarımı bekliyoruz

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Günümüzde maalesef ki yapay zeka sizin bu önerinizi gerçekleştirecek seviyede değil.Yapay zeka henüz insanlar gibi kararlar veremiyor ve düşünemiyor.Ancak uzak bir gelecekte bu dediğiniz mümkün olabilir ve kim bilir bizler adil ve zeki yapay zekalar tarafından huzurlu bir şekilde yönetiliriz :)

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilgi, güçtür.”
Francis Bacon
Geri Bildirim Gönder