Soru & Cevap

Varsayımsal & Hipotetik

Puan Ver
0
Puan Ver
6k
Ersals Krononot
Olasılıklar sistematiği içinde, anlamlı bir sonucun, olasılıkların kendisnden kaynaklnmsı olarak düşünlse de, sonucun, olasılıkların kendisinden üstün niteliğe sahip olması ister istemez karmaşaya neden olmakta. Genel olarak sonuçlar daima olasılıklardn kompleks, üst bir etki gibi görünüyor. İşleyiş açısından tesadüfü nasıl tanımlarsınız
Puan Ver
0
Puan Ver
21k
Serhat İbin
Bu insanlar başka bir gezegene gönderildiğinde sıfırıdan başlayarak bizim teknolojik anlamda harcadığımız zamandan daha az bir sürede mi gelişirler.Yoksa kısa bir süre içinde nesilleri mi tükenir?
Puan Ver
0
Puan Ver
100
Taylan Gürbüz
1.Öncelikle hafiza nedir? 2.Çagri beyin attigini plenarya ile ilgili olan videodan sonra aklima bir soru takildi. Ínsan sistem düzeyinde yenilenme yapamayan bir organizma fakat hücresel hafiza diye bir sey duymustum, bazi hücrelerin çok az miktarda olsa hafizasi oldugunu duymustum bu ne kadar dogru veya yanlis?
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Günümüzdeki hemen her biyolog evrimi bir gerçek olarak kabul etmektedir.”
Neil A. Campbell
Geri Bildirim Gönder