Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Neden deniz kabukluları yaşam süresi konusunda başı çekiyor? Diğer canlılara göre daha uzun yaşam süresine sahip olmalarının sebebi nedir?

1
Gülistan Yetiş 1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap
Öncelikle cok güzel bir soru olduğunu bildirmek istiyorum. Deniz kabukluları yaşam kalitelerinin daha uzun olması öncelikle güneşin uv ışınları daha az almasından, daha sonra beslenmeden kaynaklanmaktadır. Plaktonlarla beslenen bu canlıların  vücudunda biriken zehir oranı düşük seviyede olduğu için yaşam kaliteleri hetetrof ve ototroflara göre daha yüksektir. En fazla yaşayan deniz kabuklusunun 500 yaşında olduğu bilinmektedir. Bu bilgiyle beraber okyonus dibinde yaşayan canlıların yaşam ömürleri daha uzundur bunun ilk nedeni ise uv ışınlarının etkisidir. Kaynak... http://www.hasangulesci.com/?page=Tr/hakkinda/deniz-kabuklari-bir-tabiat-harikasi/22
Teşekkür
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. Deniz kabukluları Deniz kabuğu hakkında merak edilen özellikler
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bizimkisi kadar büyük bir evrende, olabilecek her şey olacaktır.”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder