Puan Ver
0
Puan Ver

Nasıl ünlü bir bilim insanı olabilirim?

Ben insanoğluna katkı sağlamak, kendimi genetik ile ilgili bir bölüme adamak, bilim dünyasına adımı duyurmak isteyen 15 yaşında bir öğrenciyim ama gel gör ki bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Araştırmalar yapıp tez yazmak için ne yapmam lazım?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Anladığım kadarıyla hayatını genetiğe adamak istiyorsun.Eğer bu alanda başarılı olmak istiyorsan (her alan için geçerli ) genetiğin tarihini en baştan detaylıca araştır.Hangi tarihte kimler genetik için neler yapmış nasıl yapmış bunları öğren.Bu konuda tarihteki bu insanların yazdığı kitapları oku.Tez yazmak kolay bir iş değildir.Tecrübe ve bilgi gerektirir.Her şeyin bir zamanı var dostum yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olunca tez değil tezler yazarsın :)Ve ünlü olmak için çabalama eğer böyle bir çaba içine girersen asıl amacından uzaklaşmaya başlarsın.Sen sadece bilim yap bu sana ün getirecektir.Örneğin Einstein amacı ünlü olmak değildi.O sadece kendini fiziğin zorlu sorularına adamış meraklı bir adamdı.Ancak şuan dünyanın belkide en popüler bilim insanı hemde 1955 te ölmüş olmasına rağmen ! Umarım demek istediğim şeyleri anlatabilmişimdir.Bol şans :)

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Seçilmiş kişi dediğiniz, oy kullanmak için kayıt olan `'ın içinden oy atan @'ın içinden Q'inin oyunu alan bir kişiden ibarettir.”
Dan Bennett
Geri Bildirim Gönder