Puan Ver
5
Puan Ver

Nasıl astrofizikçi olabilirim?

Üniversite sınavına bu sene girdim ve fizik bölümü okumak istiyorum ( boğaziçi fizik ) ama okulu bitirince istediğim mesleğe sahip olamayacağım gibi hissediyorum (yurtdışında uzay merkezlerinde çalışmak, uzay hakkında araştırmalar yapmak gibi). Sonuçta burası türkiye çok fazla imkan yok.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri, Astronomi ve Astrofizik ve ya Fizik bölümü okuyabilirsin. Benim sana tavsiyem uzay mühendisliği okurken, yan dal ve ya seçmeli ders alarak alanında özelleşmen olur ya da yüksek lisansını bu alanda yapabilirsin. Başarılar


Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kölemiz yaptığımız hayvanları eşitimiz olarak görmek istemiyoruz. Köle sahipleri de siyahi köleleri için böyle düşünmez mi?”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder