Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Merhaba???? İnsan penisi diğer memeliler gibi neden vücut içinde muhafaza edilmiyor?

Bildiğim kadarıyla memelilerin çoğunda penis sadece ereksiyon halinde vücut dışına çıkıyor. İnsanlarda sünnet derisi başlarda böyle bir işlev mi görüyordu? Teşekkürler...

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

merhaba;

spermlerin işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için düşük sıcaklığa ihtiyaçları vardır.

sperm kanalarının bulunduğu skrotum adı verilen torbaların sıcaklığı normal vücut sıcaklığımızdan 3-4 derece daha soğuktur.

eğer testisler vücut içinde muhafaza edilseydi spremlerin gelişmeleri aksayabilirdi.

o yüzden kadınlardakinin tersine erkeklerde testisler dışarıda bulunurlar.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her kim ki herhangi bir şeye özgürlükten çok değer verir, o kişi özgürlüğünü yitirir. İşin ironisi, daha çok değer verdikleri şey para veya rahatsa, nihayetinde onları da yitirirler.”
Somerset Maughan
Geri Bildirim Gönder