Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Makale okumak için önerebileceğiniz platform yada yöntem var mı?

4
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip
Paylaş
4 Cevap

Üniversite öğrencisi iseniz kütüphane sisteminiz üzerinden birçok makaleye ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sağlık / tıp / biyoloji alanında pubmed sistemini kullanabilirsiniz. Sciencedirect.com diğer çok kullanılan sistemlerden biridir. Eğer ilgilendiğiniz alanı yazarsanız daha fazla kaynak gösterebiliriz.

Teşekkür (3)
Paylaş
7

Tüm öğrenci, bilim meraklıları, bilim insanları, akademisyenler vb. kişilerin favori yeri tabii ki "Google Akademik"tir. İstediğin konudan, istediğin dilden, Dünya'nın her yerindeki makalelere ulaşabilirsin.

Teşekkür (2)
Paylaş
3

Ayrıca ulaşamadığınız, ücretli olan makaleler için, doi numarasını biliyorsanız, (doi:https://doi.org/10.1016/j.etap.2017.12.021 benzeri bir adrestir.) www.sci-hub.tw adresinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Teşekkür (2)
Paylaş
1

Makale okumak için "Google Scholer" tarayıcısını kullanabilirsiniz. Makale okumadan önce makaleyi yazan kişi hakkında ufak bir araştırma yapmanız makaleyi okurken size daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda makalenin yazılış yılını da göz önünde bulundurunuz. Okuduğunuz makalenin konusu hakkında ilk önce temel bir altyapınız olmasıda faydalı olacaktır.

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Telaşı, harekete geçmekten daha hızlı yok eden hiçbir şey yoktur.”
Walter Anderson
Geri Bildirim Gönder