Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Makale de sars ‐ cov enfeksiyonu, beyin sapının yoğun şekilde enfekte olduğu yazıyordu bununla ilgili ne kadar dogrulugu vardir?

Covıd ‐ 19 olan bazı hastalarda baş ağrısı, bulantı ve kusma gibi nörolojik belirtiler de görülmüştür. Artan kanıtlar, koronavirüslerin her zaman solunum yollarıyla sınırlı olmadığını ve ayrıca nörolojik hastalıklara neden olan merkezi sinir sistemini istila edebileceklerini göstermektedir. Sars ‐ cov enfeksiyonu, beyin sapının yoğun şekilde enfekte olduğu hem hastalardan hem de deney hayvanlarından beyinlerde bildirilmiştir.

0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bana bilime düşman bir hükümetle yönetilen bir ulus gösterin, ben de size sağlık, gelir ve güvenlik bakımından başarısız bir ülke göstereyim.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder