Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Madem balinaların ataları avlanmamak için denize çekildi, neden balinaları avlayan canlılarda evrim geçirmedi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Balinaları avlayan canlıların evrim geçirmediğini nereden biliyorsun. Eğer böyle bir canlı varsa dediğin gibi avları denize sürüklendiği için avlanma ihtimali azalıcaktır. dolayısıyla üreme şansı ve neslini devam ettirme ihtimali de azalacaktır. Bu yüzden ya o canlının sonu gelecektir ya da o canlı popülasyonu içinde farklı şekilde avlanabilenler yaşamaya devam edecektir ve onların bu karakterleri diğer nesillere geçecektir. bunun sonucunda da artık av olarak balinalara ihtiyacı kalmayan bir tür oluşmuş olacaktır.

Yani sorunun cevabı evrim geçirdiler.

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Haklı olan tek bir kişi, er ya da geç çoğunluk olacaktır.”
R. G. Ingersoll
Geri Bildirim Gönder