Puan Ver
2
Puan Ver

Kuzey kutbu'ndaki kutub ayılarının antartika'ya taşınması mümkün müdür? Ve orada hayatlarını devam ettirebilmeyi başarabilirler mi?

Ayılar

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Arktika (Kuzey Kutbu) ile Antarktika (Güney Kutbu) arasında iklim farkı bulunur.

Kuzey Kutbu ortalama 20 derece daha sıcaktır. Kuzey kutbunda bazı bitkiler yetişebilir ama Antarktika'da hiç bitki yetişmez. 

Ayrıca Antarktika'da 35 penguen türü yaşar, kutup ayılarını güneye taşımak, bu türleri tehlike altına sokar. 

Bir türü yok olmaktan korumak için, o türün yaşadığı habitatı koruyabilmemiz gerekir. Maalesef kutup ayılarının nesli tükenecek. Buzullar hızla erimeye devam ediyor, kısa bir süre sonra üzerinde yaşayabilecekleri buzullar kalmayınca, kutup ayıları da yok olacak. 

Teşekkür Et
3

Kaynaklar

  1. Can polar bears be saved? BBC Earth (Tamamen bilimsel bir kaynak diyemeyiz ama konunun birebir aynısı olduğu için paylaştım)
  2. Physical Characteristics of Polar Bears SeaWorld Organisation
  3. Polar Bear / Ursus Maritimus Bearbiology
  4. Antarctica Wikipedia
  5. Arctic Wikipedia
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilgiden kaçış yoktur.”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder