Puan Ver
7
Puan Ver

Koyunların dışkısı neden ve ne şekilde misket gibi ufak parçalardan oluşuyor? Ve koyunların sindirim sisteminin böyle şekillenmesi onlara ne katmıs?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

evet bu soru oldukça iyi bir çiftliğim var gerçekmidir bilmem bazen tilkiler köpeklerden kaçmak için ayaklarını sığır veya koyun dışkısına sürerek kamufle olurlarmış avcılardan kurtulmak için olabilir ayrıca bu belkide bir nevi ortaklaşmadır dışkı böceklerinin daha kolay faydalanacağı şekilde olması belkide otların gelişimin etki etmiş ve yuvarlak dışkılıyanlar daha kolay gıda bulucağından daha fazla üreyebilmiş olabilir bilimsel birşey değil sadece görüş :) ayrıca ilk koyunlarında izole denebilecek yerlerde evrilmeside bir ayrıntı bir nevi kelebek etkisi

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şey hareket eder ve hiçbir şey sabit değildir.”
Heraclitus
Geri Bildirim Gönder