Puan Ver
0
Puan Ver

İzlediğim bir belgeselde insanların gelecekte beyinlerinin algılarının bilgisayarlara aktarılabileceği söyleniyordu bu olay evrimi nasıl etkiler?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Merhabalar

Evrim dediğimiz olay biyolojik bedene,genlere, DNA ve üremeye bağlı oldugu için bildiğimiz anlamda evrimden sozetmek söz konusu değil tabiki bu bilgisayarda yaşayanlar için geçerli gerçek dünyaya gelirsek alt kesimden insanlar aci gerçeklik yerine güzel bir hayali tercih etme ihtimali yüksek olduğu için dünyadaki nüfus azalacak ve insan başına düşen kaynak artacağı için geride kalan insanların üzerindeki seçilim baskisi azalacak bunun sonucunda korelatif olarak evrimin etkisi giderek azalabilir

Teşekkür
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir gün, belki 40 sene sonra, beni tanıyan son kişi ölecek. İşte o zaman ben gerçek anlamıyla öleceğim. Tanıdığınız herkes bir kümedir ve o kümede sizi tanıyan son kişi öldüğünde, o küme sona erer, hatıralardan silinirsiniz.”
Irvin Yalom
Geri Bildirim Gönder