Evrim Ağacı Logo Evrim AğacıSoru & Cevap
Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
1

İslamın adaletsiz bir din bilimle çeliştiğini gösteren ayetler var mı?

Kuranda bilimle çelişen ayetler var mı? Adaletsiz olduğunu gösteren ayetler var mı? Yüce kadınları erkek malı yapmak istediğine dair ayetler var mı? *

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

merhabalar İsmail Çelik

duymak istemeyecegin şeyler yazıcam buraya malesefki ama evet kuranı kerimde adaletsizlik ve bilimle çelişen çok şey var.mesela:

ADALETSİZLİKLER

erkekler, sırf para kazandıkları için kadınlardan üstün tutmuştur ve hatta kadınlara şiddet uygulama hakkı vermiştir(nisa:34)

kuranı kerimin ceza anlayışı kısasa kısastır.biri sana ne yaptıysa aynısı hatta misliyle cezalandırman gerekir(bakara:178 ve nahl 126)

savaştan ganimet olarak olarak sayısız kadın almak ve bu kadınlarla evlenmeye izin veriliyor(nisa:24 ve muminun:6)

mirastan kadınlar az pay alır(nisa:11-12)

köleler sırf sistem gereği,köle olarak dogdukları için özgür insanlar daha üstündür deniliyor(nahl:75)

savaşları, yağmalamayı ve işkenceyi uygun görüyor(muhammed:4 ve maide:33-38)

erkekler 4 kadınla evlenebilir ama kadınlar yapamaz yada erkekler daha ergenliğe girmemiş kadınlarla evlenip boşanabilir(nisa:3 ve talak:4)

Nisa 23 ensesti yasaklıyor, Ahzab 50 sadece peygambere izin veriyor.

BİLİMLE ÇELİŞEN AYETLER

dünya düz oldugnu,gokyuzunun tavan oldugunu soyluyor(bakara:22)bu tavandan kimse kaçamaz diyor(rahman:33) hatta bunun mucize oldugnu soylemek için bak tavanda catlak yok bu bir mucize diyor(mülk:3)

yıldızlar atmosferin en yakın yerindedir diyo(mülk:5)güneş batımını camura batar olarak bahsediyor(kehf:86) allahın aerodinamikten bile haberi yok kuşlar boslukta allah tutuyor diyo(nahl:79) duman ve gazlar dunyanın kendi isteğiyle varmış!(fusillet:11) önce dunya oluştu sonra evren olustu (bakara:29) gece oldugunda allah tavana ortu ortuyor diyo (araf:54) gunesle ay aynı yorungede donuyor diyo(şems:1-2) kayan yıldızlar şeytana atılan taşlardır diyo(mülk:5)

evrim yoktur yazar(araf:189)sperm kaburga arasından oluşuyor yazıyo(85:5-7)süt ineklerim mememlerinde diil karınlarında olusur diyo(nahl:66) yaşayan her canlı topluluk kurmuştur diyo(enam:38) ölenler biftekle yeniden hayata dondurulebilecegi yazıyor(2:72-73) guneşi ve ayı allah tutar diyo(rad:2) denizler birbirine karışmıyor ve tatlı suda inci ve mercan yetişebilir diyor(rahman 19-22) daglar sabittir yazıyo ,onları siz zelzeleler ve depremlerden korumak için diktik diyor(nahl:15 enbiya:31 lukman:10)

diyoda diyo bunlara daha fazlasını da ekleyebiliriz ama cok sıkıldım yazmaktan ama sonuç açık.kuranı kerimde adalette bilimde yoktur.inanıp inanmamak size kalmıştır elbette ama muslumanlık nedir? ne değildir?kuranda ne yazar?ne yazmaz?kuran sizden ne ister ?ne istemez? bunları herkez bilip arastırıp oyle inanması işte bu inanç olur. bunun aksi körü körüne inanmaktır ve bu körlük insanı zehirler.

102 görüntülenme
0
Teşekkür (1)
Paylaş
0

Kaynaklar

Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İki insan, hiçbir zaman birebir aynı kitabı okumamıştır.”
Edmund Wilson
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku