Puan Ver
5
Puan Ver

İnsanlar neden solaklar veya sağlaklar?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bunun birçok sebebi olmakla beraber önemli iki neden var: Bunlardan ilki beyindeki bölümlerin ata canlıdaki genetiğe bağlı olarak farklı gelişmesi ve buna bağlı olarak sağ-sol kullanması; ikincisi ise her ne kadar farklı gelişmiş olan beyin bölümlerine rağmen insanın doğduğundan beri gösterdiği taklit ve alışkanlıklar. Varsayımım ise şöyle: Bir bebek doğduğu an ellerini büyük ihtimalle genetiğine göre kullanacaktır, ancak alışkanlıkları ve taklitleri başladığı an gördüğünü uygulayacaktır. Solak ve sağlaklık ise alışkanlığın ileride değişmemesi veya değişmeye ihtiyaç duymamasıdır. 

Teşekkür Et
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gizem merak uyandırır ve merak da insanın anlamak için sahip olduğu en temel arzudur.”
Neil Armstrong
Geri Bildirim Gönder