Puan Ver
3
Puan Ver

Insan beyni bilgisayara nasıl aktarılır? Bu mümkün müdür?

Bir bilgisayara zihnimizi aktarırsak bu bilgisayarda yaşamaya devam mı ederiz yoksa bilgisayar kendisini biz sanan bizim anılarımıza sahip bir makinemi olur. Yaşama içgüdüsu olur mu? Hayal kurabilir mi?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Elon Musk geçtiğimiz günlerde bunun basit bir denemesini yaptı ve başarılı oldular.Şuan tüm sorularını cevaplamak için erken bir noktadayız.Çalışmayı yürüten bilim insanları da seninle benzer soruları taşıyorlar.Sorular için sadece zihin aktarımı değil aynı zamanda benlik farkındalığı ve sorgulaması da olmalıdır.İlerleyen zamanda bunun mümkün olabileceğini fakat insanların bir noktada buna ket vuracağını düşünüyorum.Tamamen şahsi fikrim ????

Teşekkür Et
1

Kaynaklar

  1. Forbes Linking the brain with microchips
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, gerçek olan tek büyüdür.”
Genndy Tartakovsky
Geri Bildirim Gönder