Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Görünmezlik olası mıdır? Bir zamanlar görünmezlik giysileri üretildiği söylenmişti. Bu tür yapılar var mı? Varsa işlev mekanizması nasıldır?

Ne zaman görünmez olacağız? Yakın bir zaman için bu olası mıdır?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Bu konu hakkında Mihio Kaku'nun çok güzel bir belgeseli var izlemenizi tavsiye ederim. Bağlantısını kaynak olarak paylaştım.https://otobelgesel.com/izle-turkce/sci-fi-science/bilim-kurgudaki-bilim-gorunmezlik

Teşekkür
Paylaş
3

Kaynaklar

  1. Otobelgesel

Mete Atatüre bunu TEDX konuşmasında anlatmakta hepsini dikkatli bir biçimde dinleyiniz anlıyacaksınız. Mete Atatüre ışın kılıçları gibi üst düzey teknolojilerin arkasındaki az çok mantığı ve mümkün olup olamayacağını nesnel bir biçimde anlatıyor ve bunların arasında görünmezlik pelerinide var.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Mete Atatüre | TEDxReset Mete Atatüre | TEDxReset
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer zihninize egzersiz yaptırırsanız, tıpkı bedeninize yaptırdığınızda olduğu gibi o da acıkacaktır.”
Louisa May Alcott
Geri Bildirim Gönder