Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Fotonun momentumunun olması?

Fotonun momentumunun olması ne anlama geliyor eğer fotonun kütlesi yoksa?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Foton kuantum fiziğinde hem tanecik hemde dalga gibi hareket ettiği ''Çift yarık'' deneyinde gözlemlenmiştir.Bu bilgiden yararlanarak dediğini birdaha düşünebilirsin.Bıraktığım kaynakta da kuantum fiziğinin temeli olan çift yarık deneyi bulunuyor.Bunu okuman bence aklındaki soru işaretlerini silecektir.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Çift yarık deneyi fotonun hen tanecik hemde dalga olmasının kanıtı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Jeolojik kayaçlar, Dünya'nın yazdığı epik bir şiir gibidir.”
Rachel Carson
Geri Bildirim Gönder