Puan Ver
0
Puan Ver

Evren gerçekten var mıdır yoksa beynimizin bir ilizyonu mudur?

Https://boyutdergisi. Blogspot. Com/2019/06/varlk-uzerine-4-beyimizin-icinde-varlk. Html

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Bu sorunun cevabını normal fizik ile açıklamaya kalkar isek evet var. Yüzde doksanını karanlık madde oluşturuyor. Bu madde ile ilgili bilgilerimiz maalesef sınırlı. Eğer sorunu kuantum fiziği ile açıklamak gerekir ise bu biraz karmaşık. Kuantum evreninde normal fizik yasaları işlemez ve kesinlik yoktur ve işin içine biraz felsefede girer. Bir kaç kaynak bırakıyorum en azından temeli oturtabilirsin.

Favorilerime Ekle
0

Merhabalar sorgulayan dostum. Soruna gelirsek açıkçası bunu Gorgias ın bir sözüyle açıklamak isterim. 'Hiç bir şey yoktur. Olsaydı bile bilemezdik, bilseydik bile anlatamazdık...' . Hiç bir şeyin varlığı kesin olarak açıklanamaz. Bu görüş elbetteki Nihilizm e aittir. Araştırmanı öneririm nihilizmi de. Tabii evren yalan olsa ne fark eder ki yaşamaya devam edeceksin değil mi :) Matrix filmlerini izlemeni ve Descartes in Kötü Cin Teorisine bakmanı öneririm. Sorgulamayı bırakmaman dileğiyle..

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Özgürlük yalnızca insanların hükümetlerin çekidüzen verdikleri yerlerde bulunur.”
Woodrow Wilson
Geri Bildirim Gönder