Puan Ver
1
Puan Ver

Evren dışında oluşan kuantum dalgalanmaları bizim evrenimizi etkiler mi?

Başlıktaki soruya cevap niteliğinde 2030'lu yıllarda bu etkiyi ölçmek için bir uzay araştırması yapılacaktı ama bulamadım. Bulabilen varsa yönlendirebilir mi lütfen. Bu etki uzayda çatlaklara yol açıyor diye okumuştum. Eğer bunlar bulunursa paralel evrenler de kanıtlanmış olur mu?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Halihazırda evrenimizin oluşumunun kaynağı olarak görülen kuantum dalgalanması elbetteki evrenimizde büyük etkilere sahiptir. Ancak bu evrenin dışında ne olabileceği halen meçhul. Bizim evrenimiz başka bir evrendeki kuantum dalgalanması sonucu var olmuş olabilir mi? Ya da evrenimizin varlığı bir hiçlikten mi var oldu? Bu sorular uzun süre aklımızı kurcalayacak.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Kuantum Dalgalanma: Yoktan Var Olabilen Enerji ve Evrenin Var Oluşuna Etkisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğitim, bilimin öğretebileceği en önemli dersi öğretmekte ciddi anlamda başarısız oldu: şüpheciliği.”
David Suzuki
Geri Bildirim Gönder