Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
-1
Puan Ver

Dünya'nın yeni sahibi kim olur?

İnsanlık şu anki teknolojisi ile bir nevi dünyanın sahibi diyebiliriz peki insanoğlu bir anda dünyadan kaybolsa onun yerine geçecek tür sizce hangisi olur? Hangi tür daha hızlı evrimleşerek bizim şu anki seviyemize ulaşabilir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İnsanlık dünyanın sahibi derken kastettiğin nedir? Teknoloji sayesinde yaptıklarımız/yapmaya imkan bulduklarımız mı? Eğer kastettiğin buysa, biz dünyanın sahibi değiliz. İnsanlar şuan ki teknolojiyi kullanarak doğal yaşama zarar veriyor olabilirler lakin aslına bakarsak kendi topuğumuza sıkıyor olabiliriz. Kendi yaşadığımız ortamı yerle yeksan ederek ilerleme kat ediyoruz. Doğal ortamı kirletiyor ve yok ediyoruz. Biz bir anda ortadan kalkmayacağız. Teorik olarak bu imkansız. Lakin ben zaman içinde insanoğlunun dünya sahnesinden çekileceğini düşünüyorum. Bunun sebebi de Dünya ortamına uymayan bir şekilde hayat sürmemizdir. Havayı kirletmemiz ve doğa katliamı buna örnek olabilir. Doğa bir şekilde yıllar içinde kendini toplayabilir/düzeltebilir. Doğa insana muhtaç değildir lakin insan doğaya muhtaçtır.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Aktif bir uzay programınız olduğunda, toplumun beklentileri yükselir ve ortak umutlar güçlenir. Uzay keşifleri, doğası gereği optimistiktir!”
Bill Nye
Geri Bildirim Gönder