Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Dişilerin ürettiği süt miktârı; o dişinin doğurduğu yavru sayısı, emzirdiği yavru sayısı veya emzirme sıklığıyla ilişkili midir?

Meme büyüklüğüyle süt miktârı arasında bir ilişki olmadığını ve meme büyüklüğünün cinsel seçilim baskısı olduğunu biliyoruz. Peki, bir dişinin ürettiği süt miktârı başlıktaki durumlarla ilişkili midir? Yani 3 yavrusu olan bir dişi, 1 yavrusu olan bir dişiden; 3 yavru emziren bir dişi, 1 yavru emziren bir dişiden; günde 3 kez emziren bir dişi, günde 1 kez emziren bir dişiden daha fazla süt üretir mi?

0
Teşekkür (1)
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İspat sunulmaksızın iddia edilen bir şeyi çürütmek için ispata ihtiyaç yoktur!”
Christopher Hitchens
Geri Bildirim Gönder