Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Discord sunucusu açmayı düşünüyor musunuz?

Discord sunucunuz varsa eğer, bulamadım.. Açmayı düşünüyor musunuz? Veyahut, açılmışsa, linkleri niçin youtube'de yok.. İnsanlar bulamıyor..
1,248 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Ufuk Derin
Evrim Ağacı Discord Yöneticisi

Discord sunucumuz var, 30 Aralık 2019'dan beri herkese açık. Aslında Evrim Ağacı profilinize gelirseniz Discord sunucumuza giden bir bağlantı bulabilirsiniz. Ancak buraya tıklayarak da sunucumuza katılabilirsiniz. Sunucuya girdikten sonra üye olmanız için gereken yönergeler size verilecektir.

 • Sunucumuzda bilimseverler ile sohbet edip birçok alan hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulunabilir, soru sorup tartışabilir, birlikte oyunlar oynayabilirsiniz.
 • İlgi alanlarınıza uygun sunucu içi topluluklara katılabilir, grup kurabilirsiniz.
 • Üyelerimizin düzenlediği etkinliklere katılabilir veya siz de etkinlik düzenleyebilirsiniz.
 • Kreosus, Patreon, Youtube destekçisi iseniz birçok ayrıcalık elde edebilirsiniz.
 • Sunucu içinde aktif oldukça ve kaliteli beğenilen mesajlarınız oldukça sunucu içinde oluşturduğumuz ekonomimiz ile diğer üyelerle yarışabilir, kazandığınız evo puanları ve jetonları harcayabilirsiniz.
 • Ayrıca site ile Discord'u olabildiğince entegre etmeye çalışıyoruz, birçok komut ile birçok farklı alanda ister oyun oynayabileceğiniz isterseniz birçok alanda kullanabileceğiniz botumuz Evobot her zaman hizmetinizde. Sunucumuz hiç durmadan evrimleşmeye devam ediyor.

Kurallarımızı okuyup kendinizi 300 karakter ile tanıtarak hemen üye olabilirsiniz.

Kuralları tamamen okumanıza önem veriyoruz. Hepinizi bekleriz.

Tüm Reklamları Kapat

Sunucu ile ilgili öneri, şikayet, bilgilendirme ve ban kaldırma talepleri için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

486 görüntülenme
Bu cevabın içeriği ve doğruluğu, Evrim Ağacı editörleri tarafından kontrol edilmiş ve onaylanmıştır.
7
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close