Puan Ver
0
Puan Ver

Bu düzenin oturması sayesinde mi var olduk?

Hani diyoruz ya dünya 1cm yerinden güneşe yaklaşsa yanarız, 1 cm uzaklaşsa donarız diye. Bunu da tanrının kudretine bağlarız. Belkide dünyanın bu konumu bizim var olmamız için en iyi konum olduğu için biz geliştik ve devam edebildik.

2
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Dünya Güneş'e 1 cm'i bırakın milyonlarca kilometre yaklaşıp uzaklaşır bir yıl süren devinimi sırasında. Dünya'da bildiğimiz anlamda karbon temelli yaşamın mümkün olabilmesinin nedeni Dünya'nın Güneş etrafındaki Goldilocks bölgesinde bulunuyor olmasıdır. Bu Goldilocks bölgesi yıldız sistemindeki yıldız tarafından (bizim örneğimizde Güneş) belirlenir. Evet, hayatın oluşup devam edebilmesi için belirli bir düzenin oturması gerekiyordu. Dünya bu bölgede bulunduğu için hayat uygun koşullarda karbon temelli olarak evrimleşmiş ve evrimleşmeye devam etmektedir. Bunu bilim Tanrının kudretine değil fizik yasalarına bağlar.

Teşekkür Et
1
Teşekkür Et
0

Kaynaklar

  1. Antony Few Sonucu değil ayak izlerini görebilmek
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kadınlar erkeklerden daha iyi midir bilemem. Ancak daha kötü olmadıklarından eminim.”
Golda Meir
Geri Bildirim Gönder