Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Boşlukta (örneğin uzayda) koku yayılır mı? Boş bir ortamda yakınımızda bulunan bir kolonyanın kokusunu alabilir miyiz?

-

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Evet yayılabilirler ! Hatta bizim ortaokulda yaptığımız deneylerinkinden bile daha hızlı. Çünkü normal hava ortamında milyonlarca belki milyarlarca molekül var ve onlarla sürekli çarpışmak zorundalar. Fakat uzay boşluğunda öyle olmaz hatta yer çekimi olmadığı için yere bile düşmezler(eğer kütle çekim alanına çok yakın değilse) dümdüz devam ederler yollarına.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar, eğer anlamadıkları şeylerden söz edecek olursanız, sizin deli olduğunuzu düşünürler.”
Elvis Presley
Geri Bildirim Gönder