Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
6
Puan Ver

Bizi oluşturan yıldız tozu evrenin farklı bir yerinde bize benzeyen yaşamlar oluşturmuş olabilir mi?

Diyelim ki bizi oluşturan yıldız tozu evrenin uzak bir yerine kadar ulaştı ve orada suyla buluşarak bize benzeyen bir yaşam oluşturmuş olabilir mi?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

https://evrimagaci.org/galaksimiz-icerisinde-dunyaya-benzer-88-milyar-gezegen-bulunuyor-olabilir-1627

Bu yazıda gördüğümüz üzere Dünya'ya benzeyen olası 88 milyar gezegenin içinden bize benzer yaşamların oluşma olasılığı da vardır.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilginin en büyük düşmanı cehalet değildir. Bildiğini zannetme sanrısıdır.”
Stephen Hawking
Geri Bildirim Gönder