Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Yunus C.
Üye
3

Biyoloji mi yoksa Tıp mı bana daha uygun? Seçersem meslek sahibi olabilir miyim(Öğretmenlik ve akademisyenlik düşünmüyorum) Hangisini seçmeliyim?

Ben bir biyoloji aşığı insanım ve bu alanda kendimi mutlu hissediyorum.Şuan lise mezunuyum ve lise zamanında okulda verilen biyoloji müfredatıyla yetinmez,fazlasını öğrenirdim.Fakat herkes nolacak ya"Tıp'a git"ordada başarılı olursun diyor.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Bilgisi olan kişiler bana bilgi verirse sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum
309 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Alime Daba
Alime Daba
55K UP
Moleküler biyoloji ve genetik öğrencisi

Merhaba. Ben moleküler biyoloji ve genetik 1.sınıf öğrencisiyim. Bu bölümü ilgim olduğu için seçtim. İnternette araştırdım, forumları okudum. Olumsuz yorum yapanlar kadar olumlu yorum yapanları da gördüm. Eğer ilgin ve isteğin varsa okuyabileceğin bir bölüm biyoloji. Fakat şöyle bir gerçek var ülkemizde garantisi olan bir bölüm değil. Hele de tıp gibi bir bölüme karşı iş bulma garantisi konusunda hiç yarışamaz.Tıp okumak evet mantıklı yapabiliyorsan ve istiyorsan yapmalısın. Önemli soru bunu yapmaktan zevk alıp hayatın boyunca devam etmeye dayanabilecek misin. Bazen hayatta zorluklar yaşarız. Biyoloji gibi ana bölümler kendini geliştirmeyi ve sürekli ilerlemeyi gerektirir. Belli bir saati yoktur. Önce hayattan ne beklediğine bakmak gerekiyor bence. Benim bölümümün geleceği hakkında ben de biraz korkuyorum. O yüzden kendimi geliştirmek için uğraşıyorum. Yerinde durmak istemeyip sürekli yeni şeyleri öğrenmek istiyorum diyorsan ve bilim insanı olmak istiyorsan biyoloji okuyabilirsin. Benim hocalarımdan birisi şöyle söylüyor “bu işi obsession(takıntı) ile yapmalısınız”.

Umarım aklındaki sorulara cevap verebilmişimdir:)

Tüm Reklamları Kapat

3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close