Puan Ver
0
Puan Ver

Biyoloji & evrimle ilgili yazıları ilgiyle okuyorum ancak ingilizce biyoloji jargonuna hakim değilim. Bu konuda kaynak önerisine ihtiyacım var.

1
Onur Yılmaz 0
1 Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Tamamen biyolojiyle ilgili olmasa da büyük ölçüde biyolojiyi kapsayan genel bilimsel terimler için zaten Evrim Ağacı'nın yapmış olduğu bir çalışma var. Yukarıdaki menüden Projeler - Bilim Sözlüğü yolunu takip ederek ulaşabilirsin. Kaynağa da ekliyorum.

1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Bilim Sözlüğü
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder