Puan Ver
0
Puan Ver

Bir lazerle everest dağının tepesine çıkıyorum,lazeri elimi hiç kıpırdatmadan tam karşıya doğru açıyorum,ışık bir süre sonra sırtımda belirir mi?

3
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
3 Cevap

1. Lazer ortamdam cok etkilenir, havadaki molekuller fazla ilerlemesine izin vermeyebilir.

2. Isigi tam tur attiracak kadar bukebilmek icin cok buyuk kutlelere ihtiyacin var. Karadelik kadar mesela.

Favorilerime Ekle
1

Uzay gibi sonu olmayan bir yere lazer tutarsan, ışın sana asla geri gelmez. Böyle bir şey ancak uzay-zamanın bükülmesiyle olabilir. Uzay maddenin kütlesine göre bükülür. kütle çekimiyle ilgili bir konudur.

Favorilerime Ekle
0

Bu lazerin gücüne ve tutma açına bağlıdır.Eğer lazer o kadar güçlü ise bile belirmeyebilir.Çünkü mutlaka karşısına daha güçlü bir ışık ışını çıkacaktır.(Örnek olarak güneş ışını)

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şahsen, tek bir zeki insanın en keskin eleştirisini, milyonlarca kişiden oluşan akılsız bir kitlenin onayına tercih ederim.”
Johannes Kepler
Geri Bildirim Gönder