Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Beynimizin %10'unu mu yoksa %100'ünü mü kullanıyoruz? Bazı bilgileri çabuk kapabiliyorken neden bazı bilgileri hatırlamakta güçlük çekiyoruz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

(İlk sorunuz ile alakalı halihazırda Evrim Ağacı'nda bu konu ile alakalı detaylı bir makale var.Ayrıca Evrim Ağacı Youtube kanalında da bu konu ile alakalı bir video var.Ben kısaca sorunun cevabını verdim ama daha detaylı bilgi almak isterseniz makaleye göz atmanızı öneririm.İkisine de kaynaklar kısmından ulaşabilirsiniz.)

Soru:Beynimizin %10'unu mu yoksa %100'ünü mü kullanıyoruz?

Cevap:Hayır,beynimizin sadece %10'unu kullanmıyoruz.Herhangi bir zihinsel rahatsızlığı olmayan bütün insanlar ve diğer tüm canlılar beyinlerinin %100'ünü kullanabilirler.

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Beynimizin Yüzde 10'unu mu Kullanıyoruz?
  2. Evrim Ağacı Youtube Kanalı Beynimizin Yüzde 10'unu Mu Kullanıyoruz?
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, kibrimizi azalttığı ölçüde gücümüzü arttırır.”
Claude Bernard
Geri Bildirim Gönder