Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Ağaçlar ve çiçekler canlı kabul ediliyorken, onların tohum ve çekirdekleri neden canlı kabul edilmiyor ya da edilmiyor mu, bilmiyorum?

Ağaçlar ve çiçekler canlı kabul ediliyorken, onların tohum ve çekirdekleri neden canlı kabul edilmiyor ya da edilmiyor mu, bilmiyorum?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bir şeyin '' Canlı '' olarak kabul edilebilmesi için belirli şartları yerine getirmesi gerekir; Bu ister tek hücreli ister çok hücreli olsun her canlı için temeldir. Bunlara örnek olarak;

Beslenme

Solunum

Hareket

Etki-Tepki

Vb. örnek olarak gösterilebilir. Tohum, Çekirdek gibi bahsettiğiniz şeyler bunların bazılarını taşısa da tamamını taşımadığı için tam olarak Canlı kabul edilmezler.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Söz konusu bilimse, binlercesinin otoritesi tek bir bireyin mütevazı mantığından daha değerli değildir.”
Galileo Galilei
Geri Bildirim Gönder