Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Acaba farklı nedenden ötürü 2 ayak üstüne evrimleşmiş olabilir miyiz?

Biz insanlar önceleri bir nedenden dolayı ormanda yaşamayıbırakıp savanalara göç ettik. Etrafı görmek için iki ayakta durmaya evrimleştik. Anlamadığım şey 2 ayakta durunca kaçmamız daha zorlaşıyor, daha yavaş koşuyoruz.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İki ayak yürümenin etrafı görme dışında ciddi bir yararı yok hatta çeşitli fizik hastalığına sebep olabiliyor. Kabul edilen durum bu olsa da haklı olabilirsin. Sallıyorum belki insanların o zamanlarda yaşadığı yerdeki yere yakın otlar göze alerjik etki yapmış, ondan ayağa kalkmış olabilir. Yada dikenli otlar yüzümüze zarar vermesin diye ayağa kalkmış olabiliriz. Ama dediğim gibi bu bahsettiklerime kanıt olabilecek bir şey yok.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir aptal beni kendi mantığıyla ikna etmeye çalışır; bir bilge ise kendi mantığımla...”
Robert T. Oliver
Geri Bildirim Gönder