Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

1-)arılar neden bal üretir?

Bilimsel olarak cevabını açıklayınız.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Merhaba Ahmet,

Basitçe söylemek gerekirse soğuk kış aylarında hayatta kalabilmek için bal yapmaktadırlar. Balı kış gelmeden hazırlamak arılar için çok daha iyi bir tercihtir. Çünkü kışın beslenebilecekleri çiçekleri bulamazlar, bulsalar bile ulaşmaya çalışırken muhtemelen soğuk yüzünden öleceklerdir. Diğer bir yandan bal arılar için mükemmel bir besin kaynağıdır. Bu besin kaynağını özellikle kışın kovan içindeki ısıyı dengelemeye çalıştıklarında harcadıkları enerji kaybını kapatmaya çalışacakları zaman kullanacaklardır.

Esenlikle :)

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ne zaman bir kitap okusanız, bir yerlerde bir kapı açılır ve içeri daha fazla ışık dolar.”
Vera Nazarian
Geri Bildirim Gönder