Kınkanatlı Böceğin İçini Deşen Yaban Arısı Larvaları

Yazdır
  • Bu yazıyı 49 saniyede okuyabilirsiniz.
Kınkanatlı Böceğin İçini Deşen Yaban Arısı Larvaları

Bu, ölü bir kınkanatlı (beetle). Karnında duran ve pirince benzeyen o taneciklerin her biri, sağlıklı bir şekilde yaşarken parazitoid bir yaban arısı tarafından vücuduna enjekte edilen yumurtalardan çıkan yaban arısı yavruları! Bu yavrular, konak hayvanı içten dışa doğru yiyerek öldürüyorlar. Böylece kendileri besin bulmuş oluyorlar, hamam böceği ise yavaş yavaş, sürünerek ölüyor.

Ölü bir böceği görmek mi daha "iğrenç", yoksa onu içten dışa yiyen yavru yaban arılarının pirince benzer görünümü mü, onu size bırakıyoruz. Ancak bildiğimiz ve hep söylediğimiz bir şey var: Doğayı sadece çiçekli böcekli taraflarıyla sevmemek lazım. Eğer onu tam olarak anlamak istiyorsak, her türlü içeriğine hazır olmamız, onu bir bütün olarak kabullenmemiz gerekiyor.

Parazitoid yaban arıları ile ilgili bir yazımızı ise buradan okuyabilirsiniz.

Parazitoid nedir, parazitten farkları nelerdir, bunları öğrenmek içinse buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

0 Yorum
Çağrı Mert Bakırcı
Çağrı Mert Bakırcı
Kurucu, Baş Editör
Profil
Geri Bildirim

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close