Ben Nisa Alpak, Bilkent Üniversitesi'nde Kimya öğrencisiyim. Atılgan, konuşkan bir yapıya sahibim. Araştırmaya ve okumaya düşkünüm, doğaya merakım benim ayrılmaz bir parçam. Ayrıca müziğe ve edebiyata da fazlasıyla ilgiliyim. Bu ilgilerimi insanlarla paylaşmayı ve karşılıklı gelişme ortamı yaratmayı seviyorum, insanlardan bir şeyler öğrenmek ve onlara bir şeyler öğretmek en büyük tutkularımdan biri. Ekip çalışmalarından büyük keyif alıyorum ve uyumlu bir kişiliğe sahip olduğumu söyleyebilirim. Tam bir opera hayranıyım, okul korosunda yer alıyorum, bağımsız bir grupta solistlik yapıyorum, müzikal ve tiyatrolar da ilgi alanımda diyebilirim. İletişim becerilerimi hatırı sayılır bir seviyede görüyorum, daha da geliştirmeye çabalıyor, kendi isteğimle geçme sınavından kalarak hazırlık okumakta olduğum 2023-2024 yılında kendimi her alanda daha donanımlı bir birey haline getirmeye çalışıyorum. Kendimce yazılar yazıyorum ve kendimi sözlü olduğu kadar yazılı olarak da ifade edebilmeyi hedefliyorum.
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Bilimseverlerin buluşma noktası Evrim Ağacı'na 2024'te de destek olun!
Bu yıl sayfamızda gezdiniz.
2024'te de bilimin Türkiye'nin her köşesine ulaşmasına katkıda bulunun! Evrim Ağacı olarak, sizin desteğinizle bilim iletişimini daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Milyarderlerin, devletlerin veya uluslararası örgütlerin hiçbir desteği olmadan, neredeyse tamamen sizler gibi bilimseverler sayesinde ayakta duruyoruz. Siz de bu yolculuğun bir parçası olmak isterseniz, bize destek olabilirsiniz. Tek seferlik destek olun veya daha iyisi, aylık destekçilerimiz
arasına şimdi katılın.
“Devrimci bir birey katledilebilir; ancak devrimci bir fikir öldürülemez.” Thomas Sankara
Bilim İçin 30 Saniyeniz Var mı?
Evrim Ağacı, tamamen okur ve izleyen
desteğiyle sürdürülen, bağımsız bir bilim oluşumu.
Ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği oluşturmanın çok sayıda
avantajından
biri, sitedeki reklamları %50 oranında azaltmak (destekçilerimiz arasına katılarak
reklamların %100'ünü kapatabilirsiniz). Evrim Ağacı'nda geçirdiğiniz zamanı
zenginleştirmek için, sadece 30 saniyenizi ayırarak üye olun (üyeyseniz, giriş
yapmanızı tavsiye ederiz).