Kuzey Buz Denizi'ndeki Buzların Miktar Kaydı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Görselde, Kuzey Kutbu'nda bulunan buzulların 1979 ile 2012 yılları arasındaki değişimi gösterilmektedir. Dünya, hızlı bir şekilde, küresel ısınmanın etkisi altında buzullarını yitirmektedir. Bunların sonuçları çok farklı olabilecektir.

Bir bakış açısına göre bu durum son derece normalken (zira Dünya belirli aralıklarla küresel olarak ısınır ve birçok tür yok olur, doğa dengesini evrimsel süreçler sayesinde yeniden kurar), kimi için insanın bu süreçteki olumsuz etkisi, doğal süreçleri baskılayacak kadar kuvvetlidir ve bu da ekstra tehlikeleri doğurmaktadır.

Ne olursa olsun, buzullar erimektedir ve Dünya, yeni bir coğrafi ve paleolojik değişim dönemine girmektedir. Bunun sonuçları, evrimsel süreç kadar yavaş olarak belirecektir ve insanlar belki bunu hemen hissetmeyecektir; ancak er ya da geç sonuçlarıyla karşılacağımız/karşılaştığımız tartışılmazdır.

Evrimin Halk Tarafından Kabulünde Türkiye Sonuncu!

Evcil Hayvanınızı CPR İle Ölümden Kurtarabilirsiniz!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim