Köpekler, Yüzünüzdeki Gülümsemeyi Tanıyabiliyor!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yeni bir çalışmaya göre, köpekler mutlu ve öfkeli insan yüzleri arasındaki farkı anlayabiliyor. Bu keşif, insandan başka bir hayvanın, kendinden başka türlerin duygusal ifadelerini anlayabildiğinin ilk somut delili olarak görülüyor. Ludwig Huber, çalışmalarındaki köpeklerin sadece bildikleri insanların değil, daha önce hiç görmedikleri insanların da yüz ifadelerini anlayabildiğini belirtti; bu da köpeklerin sadece yüz ifadelerini tanımlamadığını, aynı zamanda öğrendiklerini başka durumlara uygulayabildiğini ortaya koyuyor.

Araştırmacılar, köpeklerin insan duygularını algılama becerisi üzerine çalışmalarına devam edecekler. Aynı zamanda köpeklerin kendi duygularını nasıl ifade ettiklerini ve bu duyguların, sahiplerinden ya da diğer insanlardan nasıl etkilendiğini de incelemeyi planlıyorlar.

 

Kaynak: ScienceDaily

Kahve Tüketimi Tip 2 Diyabetini Önlüyor!

Taşıt Tutmasının Genetik Kökeni Tespit Edildi!

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim