Tüm Reklamları Kapat
Jean-Christophe Grangé

Jean-Christophe Grangé

Fransız yazar, gazeteci ve senarist. Sorbonne'da edebiyat yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre reklam yazarı olarak çalıştı. Grangé, 1994'te ilk romanı Leyleklerin Uçuşu'nu yayımladı. Leyleklerin Uçuşu, eleştirmenler tarafından fark edilse de kamuoyunun dikkatini çekemedi. 1998'de yayımlanan ikinci romanı Kızıl Nehirler ise Fransa'da satış listelerinde bir numaraya yükseldi. Bu gelişme üzerine ertesi yıl yeniden basılan Leyleklerin Uçuşu da çok satan oldu. Grangé'nin üçüncü romanı Taş Meclisi, Eylül 2000'de piyasaya çıktı ve Fransa'da kısa sürede 150.000 adet sattı. 2001 yılında vizyonda yer bulan Vidocq filminin senaryosunu Pitof ile birlikte yazdı. 2003 yılında Kurtlar İmparatorluğu'nu yayımladı. 2004'te "Kötülüğün Kaynağı" üçlemesinin ilk romanı Siyah Kan yayımlandı. Üçleme, 2007'de Şeytan Yemini ve 2008'de Ölü Ruhlar Ormanı ile tamamlandı. 2008'de aynı zamandı Koloni'yi yayımladı. 2011 yılında çıkan dokuzuncu romanı Sisle Gelen Yolcu yayımlandı. 2012 yılında Kaiken isimli onuncu romanı yayımlandı. 2015'te Lontano yayımlandı. 2016'da ise Kongo'ya Ağıt isimli kitabının yayımlanmasıyla Lontano ile başlayan hikaye tamamlandı. Ayrıca 2004 Zener'in Laneti üç ciltten oluşan bir çizgi roman yazdı. Çizimleri Philippe Adamov tarafından yapılan Zener'in Laneti, Taş Meclisi'nin esin kaynağı gibidir.
Doğum Adı
Eklenmedi. Ekle
Takma Adı
Eklenmedi. Ekle
Boyu
Eklenmedi. Ekle
Doğum Tarihi
15 Temmuz, 1961
Düzenleme Talebi Oluştur
Eserler (2)
Alıntılar (0)
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close