Tüm Reklamları Kapat
Mermer Adam

Mermer Adam (Les Promises)

Kitap
2022
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Yıl 1939, Berlin… Avrupa yeni bir dünya savaşının eşiğinde.

Reich’ın ileri gelenlerinin güzel eşleri tek tek vahşi cinayetlere kurban gider. Gestapo subayı Franz Beewen, öldürülen kadınların psikiyatrı Simon Kraus ve aristokrat psikiyatr Minna von Hassel, Nazilerin nefes aldırmadığı Berlin’de bu cüretkâr cinayetleri işleyen katilin peşine düşerler.
Yazar
Jean-Christophe Grangé
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Fransızca (français)
Orijinal Başlık
Les Promises
Yayınlanma Tarihi
17 Ağustos 2022
Yayınevi
Doğan Kitap
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 608
ISBN-10 6258344887
ISBN-13 9786258344882
Boyutları 13,7 x 23 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Fransız yazar, gazeteci ve senarist. Sorbonne'da edebiyat yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre reklam yazarı olarak çalıştı. Grangé, 1994'te ilk romanı Leyleklerin Uçuşu'nu yayımladı. Leyleklerin Uçuşu, eleştirmenler tarafından fark edilse de kamuoyunun dikkatini çekemedi. 1998'de yayımlanan ikinci romanı Kızıl Nehirler ise Fransa'da satış listelerinde bir numaraya yükseldi. Bu gelişme üzerine ertesi yıl yeniden basılan Leyleklerin Uçuşu da çok satan oldu. Grangé'nin üçüncü romanı Taş Meclisi, Eylül 2000'de piyasaya çıktı ve Fransa'da kısa sürede 150.000 adet sattı. 2001 yılında vizyonda yer bulan Vidocq filminin senaryosunu Pitof ile birlikte yazdı. 2003 yılında Kurtlar İmparatorluğu'nu yayımladı. 2004'te "Kötülüğün Kaynağı" üçlemesinin ilk romanı Siyah Kan yayımlandı. Üçleme, 2007'de Şeytan Yemini ve 2008'de Ölü Ruhlar Ormanı ile tamamlandı. 2008'de aynı zamandı Koloni'yi yayımladı. 2011 yılında çıkan dokuzuncu romanı Sisle Gelen Yolcu yayımlandı. 2012 yılında Kaiken isimli onuncu romanı yayımlandı.

2015'te Lontano yayımlandı. 2016'da ise Kongo'ya Ağıt isimli kitabının yayımlanmasıyla Lontano ile başlayan hikaye tamamlandı. Ayrıca 2004 Zener'in Laneti üç ciltten oluşan bir çizgi roman yazdı. Çizimleri Philippe Adamov tarafından yapılan Zener'in Laneti, Taş Meclisi'nin esin kaynağı gibidir.
Fransız yazar, gazeteci ve senarist. Sorbonne'da edebiyat yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre reklam yazarı olarak çalıştı. Grangé, 1994'te ilk romanı Leyleklerin Uçuşu'nu yayımladı. Leyleklerin Uçuşu, eleştirmenler tarafından fark edilse de kamuoyunun dikkatini çekemedi. 1998'de yayımlanan ikinci romanı Kızıl Nehirler ise Fransa'da satış ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Selin Durmaz
@selindurmaz
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close