Günümüzün En Zor Bilişim Problemleri: Geleceği İnşa Etmek...

Günümüzün En Zor Bilişim Problemleri: Geleceği İnşa Etmek...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Teknoloji, insanı "günümüzde bildiğimiz insan" yapan şeylerin başında gelir. "Geleceğin insanı" yapacak olan da yine teknoloji olacaktır. Tabii ki teknoloji ve teknolojiyi besleyen bilim... Eğer ki birey ya da toplum olarak bu gidişatın, bu durdurulamaz gelişmenin bir parçası olmak istiyorsak, sadece bugüne kadar çözülen sorunları ve onların nasıl çözüldüğünü anlamak yetmez. Aynı zamanda günümüzde var olan problemleri de çok yakından tanıyıp, üzerinde kafa yormayı gerektirir. Hatta anaakım mühendis ve bilim insanlarından sıyrılıp, fark yaratmak isteyenlerin, gelecekte karşımıza çıkabilecek problemleri de öngörüp, şimdiden hazırlıklarını yapmasını gerektirir. İşte bunları yapabilenler, geleceği inşa edenlerdir.

Bu ufak infografikte, günümüzdeki en çok kafa yorulan, en kritik, en çığır açıcı bilişim problemlerini özetleyeceğiz. Tabii ki bunlardan kat kat fazlası bulunuyor; ancak bunlar halkın ya en yakından tanıdığı ya da bilmesinin ilgi çekici olabileceği örneklerdir. 

Ancak bununla da yetinmeyeceğiz; aynı zamanda geçtiğimiz yüzyılda ve daha öncesinde çözdüğümüz önemli bilişim problemlerinin de birkaç tanesini örnekleyeceğiz.

Ülkemizdeki yüksek potansiyel içerisinde bulunan ve umuyoruz ki ileride bunu kinetiğe de dönüştürebilecek olan okurlarımıza faydalı ve yön gösterici olacağını umuyoruz.

 

Görsel Düzenleme: Mehmet Onurcan Kaya

Kaynak: visual.ly

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder