Google Maps: Darwin'in Evi ''Downe House''

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Google Maps ya da Google Earth üzerinden Darwin'in günümüzde müze olarak kullanılan evi Downe House'u ve etrafını gezme fırsatınız olduğunu biliyor muydunuz? 

İster Google Maps'ten, ister Google Earth üzerinden iki farklı yöntemle ulaşabilirsiniz:

- En kolay yöntem buraya tıklamaktır.

- Arama çubuğuna şu koordinatları kopyalayıp yapıştırın:  51° 19.886', 0° 3.199'

- Koordinatlar yerine arama çubuğuna "House of Charles Darwin" de yazabilirsiniz.

- Arama çubuğuna "Downe House, United Kingdom" yazmayı da deneyebilirsiniz.

- Eğer doğrudan gezinme seçeneği çıkmıyorsa, sarı renkli gezinme adamını evin üzerine bırarak ev etrafında 3 boyutlu bir tur atmayı unutmayın!

İyi gezmeler.

 

Görsel: Evin bahçesinde bulunan, Darwin'in gün içerisinde bilimsel teorileri ve genel olarak yaşantısı hakkında düşünmek üzere turladığı meşhur yürüyüş yolunun bir kısmı...

Teşekkür: Sinan İpek

Bir Doktorun En İyi Arkadaşı: Elmaslar

Türler Arası Genom Benzerliği: Genomlar, Eksonlar ve İntronlar

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder