Tüm İlanlar
Staj
Burs
Lisansüstü Eğitim
Makale Çağrısı (CFP)
Yazı Yarışması
Araştırma Anketi
Araştırma Anketi
MuğlaÜcretsiz13 Temmuz
Serdar Çil
Serdar Çil İlanı Ekleyen
Türkiye’de Podcast Kullanıcılarının İçerik Tüketim Motivasyonları ve Yöntemleri
13 Temmuz 2021 02:50 - 13 Ağustos 2021 23:59

Merhaba,

Bu araştırmada Türkiye'deki podcast dinleyicilerinin profilini çıkartmak ve dinleyicilerin podcast içeriklerini dinleme amaçları ortaya konulmak istenmektedir. Sizden elde edilen tüm bu bilgiler bilimsel bir araştırmada kullanılacaktır. Araştırmaya katılarak çok severek dinlediğiniz podcast içeriklerine de bir anlamda destek olabilirsiniz. Araştırma soruları kimlik belirtecek herhangi bir isim ya da işaret içermemektedir. Yaklaşık 10 dakika sürecek anketimize katılım gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Öğr. Gör. Dr. Serdar ÇİL

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Radyo TV Teknolojileri Programı

Devamını Göster
Lisansüstü Eğitim
İzmirÜcretsiz10 Haziran
Barış Narin
Barış Narin İlanı Ekleyen
Işık Rengi: Bilişsel Performanslar Ve Otonom Sinir Sistemi
10 Haziran 2021 08:00 - 01 Temmuz 2021 12:00

"Farklı Renklerdeki Işıkların Bilişsel Performanslar Ve Otonom Sinir Sistemi Üzerindeki Etkilerinin Araştırılması" başlıklı doktora tezi çalışmama katılımcı olarak destek sağlamak ister misiniz?

  • 18-30 yaş arası iseniz
  • Nörolojik, psikiyatrik veya kalp hastalığınız yok ise
  • araştırmamız kapsamında 30-60 dakika kadar konuğumuz olarak
  • tamamen ağrısız, zararsız, tehlikesiz olarak gerçekleşek olan
  • 3 farklı renkteki ışık altında bilişsel bir test uygulamasından ibaret olan

araştırmamızın davetlisisiniz.

Not: 1 Temmuz 2021 tarihine kadar pazar hariç her gün katılımcı kabul etme olanağım vardır. Araştırmanın deneyleri için mümkün olan saat aralığı her gün 08.00-12.00 arasıdır.

Devamını Göster
Işık Rengi: Bilişsel Performanslar Ve Otonom Sinir Sistemi
Araştırma Anketi
İstanbulÜcretsiz7 Haziran
Nagihan Sadıklar
Nagihan Sadıklar İlanı Ekleyen
Sosyal Karşılaştırma Düzeylerinin İncelenmesi Araştırması
07 Haziran 2021 00:03 - 30 Eylül 2021 00:03

Sizi, TÜBİTAK 1002 Destek Programı tarafından desteklenen “Engeli Olmayan ve Ortopedik Engeli Olan Bireylerin Sosyal Karşılaştırma Düzeylerini Yordayan Değişkenlerin İncelenmesi” başlıklı araştırmaya davet ediyoruz. Araştırma projesi İstanbul Üniversitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi Göklem Tekdemir tarafından yürütülmektedir. Araştırmanın amacı, engelli olma ve cinsiyet değişkenleri üzerinden benlik algılarının ve etkileyen faktörlerin karşılaştırılarak incelenmesidir. 

Araştırmaya, linki tıklayarak anket sorularını cevaplayarak katılabilirsiniz. Araştırma 18 yaş üstü ve İstanbul'da ikamet eden kişilerin katılımına uygundur. Araştırma sonunda katılımcılara çekiliş ile 50TL market alışveriş çeki hediye edilecektir.

Bu çalışmaya katılmak tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır ve kişisel bilgileriniz üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır. 

Desteğiniz için teşekkür ederiz!

Devamını Göster
Sosyal Karşılaştırma Düzeylerinin İncelenmesi Araştırması
Araştırma Anketi
Ücretsiz
İklim ve Hava Değişiminin İnsan Üzerindeki Etkisi Anketi
-

Merhabalar,
Bu araştırmamızın amacı atmosferde meydana gelen değişimlerin insanlar üzerinde yarattığı fiziksel ve ruhsal belirtileri değerlendirmeye yarayan Meteoropati Formu’nun Türkçe diline kazandırılmasıdır. Araştırmamız 18 yaş ve üzerindeki bütün katılımcılara açıktır ve araştırmamızı tamamlamak yaklaşık 10 dakika sürmektedir. 

Katılımlarınız için teşekkür ederiz.

Sağlıklı günler dileriz. 

Gökçen Yılmaz (Psikiyatrist) & Cennet Yastıbaş (Uzm. Psikolog)

Devamını Göster
İklim ve Hava Değişiminin İnsan Üzerindeki Etkisi Anketi
Araştırma Anketi
Ücretsiz
Yeme Alışkanlıklarını Değerlendirme Anketi
-

Merhabalar,

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde yeme alışkanlıklarını ve yeme alışkanlıklarıyla ilişkili olabilecek değişkenleri incelediğimiz bir araştırma yürütmekteyiz. Araştırmamız 18 yaş üzerindeki herkese açık olup araştırmayı tamamlamak yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Araştırmayı yürütmek için gerekli etik kurul izinleri alınmıştır. Araştırma ile ilgili gerekli bilgilendirme ilgili bağlantıda mevcuttur. 

Araştırmamıza yaptığınız katkılar için teşekkür ederiz. 

Devamını Göster
Yeme Alışkanlıklarını Değerlendirme Anketi
Araştırma Anketi
Ücretsiz14 Mayıs
Berfin Yılmaz
Berfin Yılmaz İlanı Ekleyen
Kadın ve Erkek Cinsel Saldırganlara Yönelik Tutumlar
14 Mayıs 2021 18:03 - 16 Haziran 2021 23:59

Merhaba Evrim Ağacı ailesi :)

Akdeniz Üniversitesi'nden Adli Psikoloji alanında yüksek lisans yapıyorum. Cinsel saldırganlara yönelik bir tutum ölçeği geliştirmeye çalışıyoruz. Çalışma yaklaşık 20-30 dakika arası sürmektedir. Çalışmada kişisel bilgiler istenmemekte ve dilediğinizde yarım bırakma hakkınız bulunmaktadır. Çalışmayı katılmayı kabul ederseniz çok mutlu olurum.

Sorularınızı şu adresten alabilirim : [email protected]

Çok teşekkür ederim herkese :)

Linke tıklayarak çalışmaya katılabilirsiniz.

Devamını Göster
Araştırma Anketi
Ücretsiz
Anıl Usta
Anıl Usta İlanı Ekleyen
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Çevrimiçi Eğitim Araştırması
-

Merhaba Evrim Ağacı Ailesi, 

Araştırma üniversite öğrencilerine yöneliktir. Covid-19 nedeniyle sadece online olarak veri toplayabileceğim için gönüllü olarak katılımınız ve desteğiniz benim için çok önemli. Araştırma yaklaşık katılımcıya bağlı olarak 5-10 dk. sürecektir. Gerekli izinler alınmıştır. Araştırma ile alakalı gerekli tüm bilgiler bağlantı adresinde mevcuttur. Şimdiden teşekkür ederim. Sağlıkla kalın. 

Devamını Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın