Bu Reklamı Kapat
Tüm İlanlar
Staj
Burs
Lisansüstü Eğitim
Makale Çağrısı (CFP)
Yazı Yarışması
Araştırma Anketi
Yeni Yazı Yarışması
Ücretsiz17 Ocak
İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Ödüllü Sweatshirt Tasarım Yarışması
17 Ocak 2022 21:59 - 30 Ocak 2022 18:59

Herkese merhaba,

Üşüdüğümüz bu kış günlerinde  de bölümümüzü temsil edecek bir sweatshirtü ile ısınmaya ne dersiniz?🔥

Sweatshirt tasarımında sizlerin de yardımına ihtiyacımız var. En uygun renk ile birlikte en güzel tasarımı yapıp *30 Ocak 2022* tarihine kadar bizlere ulaştırdığınız takdirde  kulüp üyelerimizle birlikte en güzel tasarımı seçeceğiz.

Kazanan kişiye de bir ödülümüz olacak. Ödülü öğrenmek için bizi takipte kalın.

Kazanan tasarım sonrası en kısa sürede sweatshirtlerimiz hazırlanıp isteyen kişilere ulaştırılacaktır.

Detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.🌿

🔗https://www.instagram.com/p/CYzZfCrsT8m/?utm_medium=copy_link

Devamını Göster
İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Ödüllü Sweatshirt Tasarım Yarışması
Araştırma Anketi
Ücretsiz
Büşra Emül
Büşra Emül İlanı Ekleyen
Z Kuşağına Yönelik Bilimsel Araştırma
-

Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık anabilimdalında doktora eğitimimi sürdürmekteyim. Z kuşağına yönelik bir makale çalışması yürütmekteyim.

Araştırma için 2000 ve sonrası doğumlu bireylerle çalışmaktayım. Katılımcılardan elde edilen veriler sadece bilimsel çalışma amacıyla kullanılacak olup, forma kaydedilen cevapları araştırmacıdan başkası görmeyecektir. Soruların içten, tarafsız ve eksiksiz olarak cevaplanması araştırma bulgularının geçerliliği açısından önemlidir.

Haydi Kristal Kuşak! Şimdi sizin zamanınız, bilim için paylaşıyoruz :)

Devamını Göster
Z Kuşağına Yönelik Bilimsel Araştırma
Lisansüstü Eğitim
İstanbulÜcretsiz17 Ocak
Emine Şenli
Emine Şenli İlanı Ekleyen
Sembolik Ücretle Danışan Görme
17 Ocak 2022 05:24 - 17 Ocak 2023 23:59

Merhabalar, Ben Psikolojik Danışman Emine Şenli. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum. Aile Danışmanlığı yüksek lisans eğitimim devam ederken aktif olarak; Bireysel Psikolojik Danışma, Evlilik ve Çift Terapisi, Aile Danışmanlığı üzerine çalışmaktayım. Süpervizyon kapsamında sembolik ücretle yüz yüze ve online danışan görmekteyim. 

Devamını Göster
Sembolik Ücretle Danışan Görme
Araştırma Anketi
IzmirÜcretsiz12 Ocak
Sinan Alper
Sinan Alper İlanı Ekleyen
Önemli Dünya Meseleleriyle İlgili Görüşlerin Araştırıldığı Psikoloji Çalışması
12 Ocak 2022 14:22 - 19 Şubat 2022 23:59

Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Sinan Alper ve Yüksek Lisans öğrencisi Büşra Elif Yelbuz olarak, COVID-19, iklim değişikliği ve önemli diğer konularla ilgili görüşlerinizin araştırıldığı, aynı zamanda sizinle ilgili kişisel özelliklerin incelendiği bir araştırma yürütüyoruz. Çalışma yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Katılır ve linki çevrenizle paylaşırsanız çok seviniriz.

Çalışma linki: 

https://khaspsychology.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_1SJ2v6V10HcXxY2

Devamını Göster
Önemli Dünya Meseleleriyle İlgili Görüşlerin Araştırıldığı Psikoloji Çalışması
Araştırma Anketi
AnkaraÜcretsiz6 Ocak
Neurosci _
Neurosci _ İlanı Ekleyen
Beyin Görüntüleme İçerikli Sinirbilim Araştırmamıza Katılmak İster misiniz?
06 Ocak 2022 13:18 - 30 Haziran 2022 23:59

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı ve Ankara Üniversitesi Beyin Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi (AÜBAUM) işbirliği ile gerçekleştirilen sinirbilim çalışmamıza 18 - 25 yaş arası ve üniversite öğrencisi gönüllüler arıyoruz.

Katılmak isteyenler, çalışmamızın ilk aşamasında yer alan online formlarımızı doldurabilirler.

Gönüllü katılım kriterlerini karşılayan bireyler çalışmamızın sonraki aşaması olan beyin görüntüleme (fMRI) için davet edileceklerdir.

Detaylı bilgi ve katılım için:  https://forms.gle/rA1o5ZiBwBi9VJDH8

Devamını Göster
Beyin Görüntüleme İçerikli Sinirbilim Araştırmamıza Katılmak İster misiniz?
Araştırma Anketi
İzmirÜcretsiz
Zişan Işık
Zişan Işık İlanı Ekleyen
Ege Üniversitesi Destekli Lucid Rüya Projesi
-

Ege Üniversitesi desteğinde Lucid rüyalar konulu bir proje yürütmekteyim. Bu kapsamda lucid rüya görebilen gönüllü bireylere ihtiyaç duymaktayım.

Evrim Ağacı Türkiye'nin bilimi seven ve sevdiren platformudur. Bu platformda aktif olan kişilerin bilime karşı benim gibi yüksek iştahlı olduğuna inanmaktayım.

Lucid rüya görebilen kişilere sesleniyorum:

Gelin, rüyalarda buluşalım :)

Devamını Göster
Ege Üniversitesi Destekli Lucid Rüya Projesi
Araştırma Anketi
Ücretsiz
Nagihan Sadıklar
Nagihan Sadıklar İlanı Ekleyen
Romantik İlişkilerde Bağlanma ve Benlik Değişimi İlişkileri Araştırması
-

Herkese merhaba!

Doktora tezi kapsamında yapılan bu araştırmada romantik ilişkilerde bağlanma ve benlik değişimi ilişkilerini inceliyoruz.

Çalışmamıza 
- 6 ay ve üstü romantik ilişki deneyimi (sevgililik, flört evlilik vs. ) olan 
- üniversite öğrencileri (ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde) davetlidir.

Linkteki anketleri doldurarak ve linki yakınlarınızla paylaşarak bize yardımcı olabilirsiniz. 🌻

Anket Linki: http://koc.ca1.qualtrics.com/jfe/form/SV_e501pjB0zig1fL0

Devamını Göster
Romantik İlişkilerde Bağlanma ve Benlik Değişimi İlişkileri Araştırması
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nda reklamları 2 şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Ücretsiz üye girişi yapmak: Sitedeki reklamların %50 kadarını kapatmak için ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği açmanız ve sitemizi/uygulamamızı kullanmanız yeterli!

  2. Maddi destekçilerimiz arasına katılmak: Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, sitemizin/uygulamamızın çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, %100 reklamsız ve çok daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et