Eşitlik, Irklar ve Soluk Mavi Nokta - Bill Nye

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Araştırmacılar bize şunu bilimsel olarak kanıtlamışlardır: Bütün insanlar birdir. Atalarımızın deri rengi ve benim kendi rengim mor ötesi ışınların, enlemin ve iklimin bir sonucudur. Yakın bir zamanda buralarda yaşadığımız üzücü çatışmalara rağmen, bilimsel açıdan 'ırk' diye bir şey yoktur. Biz tek bir türüz. Her birimiz farklı olmaktan çok, birbirimize benzeriz. Hepimiz aynı yıldızın tozlarından geliyoruz. Her birimiz muazzam büyüklükteki uzayın içinde bulunan bu soluk mavi nokta dediğimiz gezegenin üzerinde yaşayıp öleceğiz. Bu yüzden birlikte çalışmamız şarttır!"

Bill Nye

Sivrisinekler Neden Var, Ne İşe Yarar? Yok Etsek Olmaz Mı?

Dişiler Erkeklerden Ortalamada Daha Zeki; Ancak Toplumsal Baskı Onları Geriletiyor!

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim