Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Scarecrow
Fragmanı İzle

Scarecrow (Korkuluk)

Film
2017
EA Puanı
10.0 10
10 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
New York cinayet dedektifi James D'Angelo sıradan ve alakasız gibi görünen cinayetler arasında bir bağlantı olabileceğini keşfeder. Bu olayların hepsi de nefret, ırkçılık, cinsel yönelimler, yabancı düşmanlığı ve benzeri aşırılıklarla ilgilidir. Farklı zamanlarda işlenen bu cinayetler hep terk edilmiş gibi görünen izbe yerlerde olmaktadır. Soruşturma bizi insan doğasının karanlık köşelerine sürükler. Dedektif kendisini "karga" ve bu terkedilmiş yerleri, aşırı duyguları ve korkuları da birer "korkuluk" olarak görmeye başlar. Bu izbe yerler -tıpkı korkuluklar gibi- daha büyük bir gerçeği saklıyor gibidir.
Korku, insanların davranışlarını etkiler, tıpkı kargalar gibiyizdir. Asıl soru hayatlarımıza bu korkulukları kim yerleştirmiştir?
New York cinayet dedektifi James D'Angelo sıradan ve alakasız gibi görünen cinayetler arasında bir bağlantı olabileceğini keşfeder. Bu olayların hepsi de nefret, ırkçılık, cinsel yönelimler, yabancı düşmanlığı ve benzeri aşırılıklarla ilgilidir. Farklı zamanlarda işlenen bu cinayetler hep terk edilmiş gibi görünen izbe yerlerde olmaktadır. Soruştur ... Daha fazla göster
Oyuncu
Chuck McMahon Barış Özcan Andrew Matthews Tümü
Yönetmen
Jeff G. Vincent
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Türkçe
Orijinal Başlık
Korkuluk
Yayınlanma Tarihi
18 Eylül 2017
Film Süresi
46 dakika 1 saniye
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke ABD
Türler Dram, Gizem, Gerilim, Suç
IMDb Puanı 7.2/10
Fragman
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (1)
Gönderiler (0)
İnceleme
Tuna Toprak
Tuna Toprak
38K UP
İnceleyen
Gerilim sevenlere
0
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close